רשתות חברתיות – מנוע שיווקי לעסקים

עולם השיווק המתפתח בכל רגע נתון, מתאים עצמו לעולם המשתנה, לטכנולוגיה, ,למצב המשק ולכל שינוי המתרחש בתעשייה, בסביבה הקרובה ולעיתים אף לשינויים החלים במדינות אחרות.

השינויים הטכנולוגיים התכופים המתרחשים, מביאים עימם שפע של הזדמנויות עסקיות, פרסומיות ושיווקיות לכל עסק החפץ בכך. הזדמנויות אלה הופכות לזמינות, זולות ופשוטות ומאפשרות לכל עסק לנצלן, לעיתים גם בלי שום ידע קודם הכרחי.

בעשור הקודם החלו לפרוץ לחיינו הרשתות החברתיות. הן תרמו רבות ליצירת ה"כפר הגלובלי" בו אנו חיים "הקטינו" את העולם ואפשרו לנו גישה ותקשורת לכל מקום, עסק ויישות בעולם. את יכולות אלו אימצו וניצלו אנשים פרטיים ברחבי העולם כולו, אך עם התפשטות הרשתות החברתיות וקבלתן על ידי מאות מיליונים ברחבי העולם צמח בתוכן גם השוק המסחרי-שיווקי-פרסומי שהעניק לעסקים ברחבי העולם כולו, מעסקים פרטיים קטנים ועד לחברות ענק וארגונים גלובאליים, לפרוץ קדימה ולהפיץ עצמם ללא גבולות.

אם בעבר עולם השיווק והפרסום הוגבל למדיות מסויימות והפרסום בהן הצריך השקעה כספית גדולה ותלות באנשי מקצוע ספציפיים אשר רק בעזרתם ניתן היה לבצע את הפרסומים, הרי שכיום פעולות שיווק, פרסום וקד"מ זמינות לכולם, בקלות, במהירות, בזול וללא שום צורך מיוחד בניסיון או הכשרה מיוחדים.

הרשתות החבריות, בניהן הפייסבוק, הטוויטר והלינקדין, הפכו את עולמות השיווק והפרסום לזמינים, אינטואיטיביים וזולים, על מנת לפנות לכולם ולאפשר לכל אחד להשקיע את כספו בהן. בכך, אמנם העשירו הרשתות החבריות את קופתו לעין ערוך, אך עם זאת העשירו גם את כל אלו שלהם לא ניתנה בעבר האפשרות הכלכלית ושלא היה בהישג ידם לפנות למדיות השונות ולפרסם בהן.

האם כל אחד יכול לפרסום ולשווק ברשתות החברתיות בעצמו?

פנינו למחלקת הדיגיטל שלנו לברר עד כמה זה באמת פשוט.

כיום, ניתן בקלות ליצור קמפיינים שיווקיים ומכירתיים, לחפש עובדים ברשתות החברתיות, להגדיר את קהל היעד הספציפי הרצוי, את אזורי הפרסום, לבחור את תזמון הקמפיין, את התקציב הרצוי, את מטרת הקמפיין ועוד. כל אלו מתאפשרים בתהליך שהופשט על ידי הרשתות החבריות והפך לאינטואיטיבי, מהיר וקל, כך שלכל חבר ברשת החברתית תינתן הזדמנות שווה לפרסום בה, ללא קשר להשכלתו, הכשרתו ותחום עיסוקו.

על אף הפשטות, עדיין בוחרים רבים להיעזר באנשי מקצוע לשם קידום העסק ויצירת קמפיינים ברשתות החברתיות, אך גם במקרים אלו, העלות סבירה וניתנת להתאמה לכל כיס. צוות הדיגיטל של סי וי פול אומר כי למרות שישנן חברות רבות העוסקות בפרסום ושיווק ברשתות החברתיות ובניהול דיגיטל בכלל, ניתן לעיתים להוזיל את העלויות על ידי פניה ישירה לאנשים פרטיים המתעסקים בתחום כדוגמת מעצבים גרפיים (המעצבים את המודעות שיפורסמו), אנשי תוכן וקידום אתרים (האחראים על המסר) ואנשי שיווק דיגיטלי (העוסקים בפרסום עצמו). לרוב, אנשי מקצוע אלה גם מקושרים בינם לבין עצמם כך שבפניה לאחר מהם, הוא יוכל לקשר את הלקוח לכל יתר בעלי המקצוע הנדרשים ולספק את כלל החומרים והשירותים הנדרשים לביצוע פעולות השיווק והפרסום ברשת החברתית.

צוות הדיגיטל מדגשי כי בפניה לחברות או אנשים פרטיים שייתנו את השירות – מומלץ מאד לבקש לראות תיק עבודות, להתרשם מקמפיינים קודמים שעשו וממידת ההצלחה שלהם ואף לבחון מי הלקוחות הקודמים של נותן השירות ולשוחח עמם.

ואם אני מעוניין לפרסם בעצמי?

כיום ישנו מידע רב הנוגע לפרסום ושיווק ברשתות החברתיות, הזמין בחינם. אנו ממליצים למי שמעוניין ליצור קמפיינים ברשתות החברתיות בעצמו, לקרוא חומרים באינטרנט, לצפות בסרטוני הסברה ולמעוניינים להשקיע בכך, ניתן גם להירשם לקורסים ייעודיים בתחום.
בכל אופן, עם התחלת הפעילות באופן עצמאי, מומלץ להקצות תקציב קטן ולבצע ניסוי וטעייה ומכך ללמוד ולהשתפר.


*נכתב על ידי צוות סי וי פול מאגרי בידע בע"מ.

*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים.

 *צוות סי וי פול שמח לעזור אבל חשוב לזכור שהאמור אינו מחליף יעוץ משפטי או מקצועי ויש להתייעץ באיש מקצוע.

תגובה אחת על “רשתות חברתיות – מנוע שיווקי לעסקים

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: