הרשתות החברתיות – לשירותכם

אתם לא צריכים שאנחנו, צוות סי וי פול, נספר לכם, אתם כבר יודעים שהרשתות החברתיות תפסו בעשור האחרון חלק ניכר בחיינו. הן החלו את דרכן כגימיקים חברתיים בהם השקענו זמן שולי ביומנו, ואט אט התפתחו עד שהפכו תוך שנים ספורות לחלק בלתי נפרד מחיינו, המשמשות אותנו לאין סוף צרכים ומטרות לאורך כל שעות היום.

צוות סי וי פול ריכז את השימושים הנפוצים ביותר של הרשתות החברתיות:

צורך חברתי

ברגע הראשון שמושג הרשת החברתית נכנס לחיינו הוא תיאר גימיק נחמד לשעות הפנאי המיועד להעביר לנו מספר דקות פנויות, כשאין לנו עיסוק שום עיסוק אחר. לייקים רבים עברו מאז וכיום הרשתות החברתיות (פייסבוק הנתפסת כחלוצה וכל חברותיה שהצטרפו מאז), ממלאות את יומנו הרבה מעבר לשעות הפנאי ותופסות חלק בלתי נפרד מפעילותנו היומיומית. אנו רודפים אחרי החברה והקבוצות ההופכות מבחינת רבים לחיי חברה לכל דבר על אף היותן וירטואליות.
"אם אתה לא שם, אתה לא קיים" ואם אתה שם, זה מספיק גם אם זו סביבה וירטואלית בלבד.

צורך עסקי

הרשתות החברתיות משמשות כיום ככלים שיווקיים, פרסומיים, מכירתיים המשמשים עסקים רבים להשגת מטרותיהם, לשיתופי פעולה אסטרטגיים ולקידום העסק. התפתחות הרשתות החברתיות הפכה את השימוש העסקי בהן לפשוט, נגיש לכל ואינטואיטיבי עד כדי כך שכמעט ולא ניתן למצוא עסקים שאינם משתמשים ברשתות החברתיות בפעילותם השוטפת.

צורך תעסוקתי

הרשתות החברתיות הפכו בזכות יכולותיהן לחבר בין אנשים, חברות וקבוצות, לכלי גיוס ופלטפורמה למציאת עבודה ולחיפוש עובדים. כל מחפש עבודה יכול היום בקלות להתחבר עם חברות, ארגונים, בעלי עסקים, מנהלים ועם כל בעל תפקיד, באמצעות חיפוש פשוט לפי שם העיסוק הנדרש ובכך לפלס את דרכו לעבר כל משרה נחשקת. הרשתות החברתיות ובראש לינקדאין ופייסבוק, מהוות כלי גיוס ומציאת עבודה אידיאליים.

צורך ענייני

מציאת מידע רצוי והשגת מקורות מידע מעולם לא היו קלים יותר. בנוסף למנועי החיפוש המאפשרים כיום מציאת כל מידע קיים, מספקות הרשתות החברתיות את האפשרות להיחשף לקבוצות אנשים, חברות וארגונים, עסקים פרטיים וקבוצות של בעלי עניין הנוגעים בכל תחום אפשרי.

בכך, מתאפשר לכל אחד לא רק למצוא מידע נחוץ אלא אף להתחבר עם אנשים מכל רחבי העולם הנוגעים לתחום זה.

השגת מטרות משותפות

הרשתות החברתיות מאפשרות למשתמשים להתאחד סביב מטרות משותפות, לקדם יחד רעיונות, לחפש חברים לדרך, למצוא תומכים ולאתר בעלי אג'נדה זהה לשלנו. כל אלו מתאפשרים כיום בקלות ותוך זמן קצר ביותר באמצעות יכולות החיפוש והאיתור הממוקדות כל כך של הרשתות החברתיות ובזכות (וחלקנו יעדיפו להשתמש במילה "בגלל") המידע הרבה שאנו מספקים להן עלינו ועל חיינו.

צרכי פנאי

אין ספק שבשורה התחתונה, אנו משתמשים ברשתות החברתיות, לרוב, לצרכי פנאי. אנו נהנים לגלול ולדפדף בהן בבוקר מהמיטה, בתחבורה הציבורית בדרך לעבודה, בזמן העבודה, בהפסקות, בזמן הארוחות ובסיום היום, על הספה מול הטלוויזיה או במיטה. אין ספק שזהו השימוש הנפוץ ביותר המשמש את כולנו להנאה ויש שיגידו גם כאסקפיזם.

בכך, מציינים בצוות היועצים של סי וי פול, הרשתות החברתיות שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, מספקות לנו כלים רבים ותועלות אינספור, כמעט לכל תחום עניין ולכל צורך בחיינו. אז למרות שיקומו אלו שיגידו שהרשתות החברתיות כבר השתלטו על חיינו, אם נתחשב בכל היתרונות שהן נותנות, הרי שהשד לא כל כך נושא וכפי שאמרו חכמים – If you can't beat them, join them.


רוצים לקרוא גם על עסקים ורשתות חברתיות בתקופת הקורונה? לחצו כאן


*נכתב על ידי צוות סי וי פול מאגרי בידע בע"מ.

*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים.

 *צוות סי וי פול שמח לעזור אבל חשוב לזכור שהאמור אינו מחליף יעוץ משפטי או מקצועי ויש להתייעץ באיש מקצוע.

%d בלוגרים אהבו את זה: