איך בונים צוות מנצח

לכתבות נוספות לחצו כאן

הצלחה של ארגון תלויה באיכות המוצרים והשירותים שמציע, ברמת השירות לאורח ובשביעות רצונו, אך מעל הכל ובסופו של דבר – הצלחת הארגון מתחילה באיכות המנהלים ובאיכות צוותי העובדים הנמצאים באחריותם. שאיפתו של כל מנהל להרכיב צוות מקצועי ואיכותי אשר יעמוד בכל הציפיות ויבצע את מטלותיו על הצד הטוב ביותר, או במילים אחרות – צוות מנצח.

אז איך בונים צוות מנצח?

צוות סי וי פול מציין מספר דגשים בדרך לבניית הצוות המנצח:

מקצועיות – צוות מנצח מורכב מעובדים ומנהלים מקצועיים היודעים את עבודתם, דואגים לבצעה על הצד הטוב ביותר ואף שואפים לשפרה ולייעל אותה ככל האפשר. את המקצועיות של העובדים ניתן לשפר על ידי הדרכות, משובים, שליחה לקורסים ייעודיים ועוד והיא תלויה הן בעובד עצמו ובנכונות שלו והן במנהל הישיר האחראי לבניית מקצועיות הצוות עליו ממונה.

איכות – ההון האנושי נמדד לא רק במקצועיות ובאופן העבודה, אלא גם באופי העובדים, אישיותם, השכלתם, יכולותיהם וכישוריהם. ארגונים וחברות ישאפו תמיד להעסיק את העובדים והמנהלים האיכותיים ביותר אשר יוכלו לתרום להצלחת הארגון, לשפרו ולהובילו קדימה.

אכפתיות ונאמנות לארגון – כשהעובד רוצה בהצלחת הארגון, זה בא לידי ביטוי בהשקעתו במקום העבודה, במוטיבציה, באיכות העבודה שלו, בתפוקה ובתרומתו לארגון. כאשר לעובדים לא אכפת ממקום העבודה, הם לרוב לא יתאמצו ולא ישקיעו את מלוא המאמץ והיכולת בעבודתם. ישנן דרכים רבות לעודד עובדים ולגרום להם להרגיש כחלק מהארגון ולרצות בהצלחתו וחשוב מאד לוודא מעת לעת שאכן מוטיבציית העובדים גבוהה.
עובדים נאמנים ושבעי רצון הם אלו שיישארו לרוב במקום העבודה לתקופה ארוכה ואף ישאפו להתקדם ולהתפתח בו ועל כן ההשקעה בהם כדאית מאד לכל חברה וארגון.

יצירת שיתוף פעולה – בניית צוות מאוחד תורמת רבות להצלחת הארגון. שיתוף פעולה בתוך צוותים ובין מחלקות הינו אחד ממנועי הצמיחה של הארגון, שכן מסייע ליצירת אווירה נעימה בין העובדים ולייעול העבודה השוטפת.

גיבוש ופירגון הדדי – אנו בסי וי פול רואים כי גיבוש הצוות הינו אחד הכלים החשובים ביותר ליצירת צוות מנצח. צוות מגובש פועל בצורה טובה יותר תוך עזרה הדדית ופרגון. כאשר הצוות מגובש, התקשורת בין העובדים כמו גם היחסים הבינאישיים תורמים ליצירת אווירה חמה ונעימה ומשפרים את איכות העבודה ואת תפוקת הצוות.

עידוד הצוות ושיפור שביעות רצון העובדים – למילים טובות כוח רב בהשפעה על מוטיבציית העובד והרגשתו. על המנהלים לדאוג לפרגן לעובדים ולהביע הערכה על עבודה קשה, שכן הכרת תודה והערכה בפני עובדים המשקיעים בעבודתם תעודד אותם להמשיך בעבודה זו. כמו כן, פעילויות חברתיות הנעשות בארגונים מעת לעת, מתן בונוסים לעובדים מצטיינים, יצירת תחרויות נושאות פרסים בין העובדים וכו' תורמות גם הן לשמירה על שביעות רצון העובד, על רצונו להישאר במקום העבודה ועל הנכונות לתרום ולהצטיין בעבודה.

צוות היועצות והיועצים של סי וי פול ממליץ למנהלות ומנהלים לשאוף ליצירת הצוות המנצח כבר משלב גיוס העובדים ולהמשיך לפעול באופן רציף לשיפור הצוות הקיים ולשימורו.  

בהצלחה!

מאפייני המנהל המוצלח והמצליח – סי וי. פול


*נכתב על ידי צוות סי וי פול מאגרי בידע בע"מ.

*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים.

 *צוות סי וי פול שמח לעזור אבל חשוב לזכור שהאמור אינו מחליף יעוץ משפטי או מקצועי ויש להתייעץ באיש מקצוע.

%d בלוגרים אהבו את זה: