ניהול מוניטין באינטרנט

לכתבות נוספות של צוות סי וי פול לחצו כאן

כיום, בעידן בו חלק ניכר מעולמנו נמצא ברשת, הופך העולם המקוון לכלי השיווקי העיקרי של העסקים. הפעילות האינטרנטית כוללת בין היתר את פעולות השיווק, הפרסום, המכירה ועוד. בין פעילויות אלו נמצא גם ניהול המוניטין.  צוות היועצים של סי וי פול מסביר מהו בעצם ניהול מוניטין.

אז מה זה ניהול מוניטין?

חברות, ארגונים, מותגים ואישי ציבור, כבר הבינו מזמן את הכוח העצום של התדמית ברשת ואת החשיבות הרבה של תוצאות החיפוש בגוגל והרושם הראשוני הנוצר על הגולש בעת החשיפה הראשונה בתוצאות החיפוש למידע על המותג או הפרסונה אותם חיפש. בעקבות זאת, התפתח בשנים האחרונות תחום ניהול המוניטין, המרכז בתוכו את כלל הפעילות האינטרנטית הנוגעת לשמו של העסק, מיצובו בפני קהל הגולשים, החשיפה החיובית והנראות.

מכיוון שהאינטרנט הינו המקור המוביל להשגת מידע ולחשיפת העסק לקהל היעד הפוטנציאלי – קיים הצורך ההכרחי להצגת תדמית חיובית בפני הלקוחות. עסקים משקיעים סכומי עתק בבניית אתרים וביצירת פרסום שמטרתם להציג בפני הלקוח הפוטנציאלי את העסק באופן החיובי ביותר. עם זאת, האינטרנט נותן כיום גם ללקוחות כוח רב, בכך שמאפשר בקלות ובמהירות להפיץ את חוות דעתם על כל מוצר או שירות שקיבלו.

יצירת הרושם החיובי באופן אקטיבי על ידי העסק וההתמודדות עם תגובות הקהל הינם חלק עיקרי בניהול המוניטין. ניהול המוניטין בחברות וארגונים גדולים מתבצע לרוב על ידי בעלי מקצוע ייעודיים המוכשרים במיוחד לתפקיד זה. כמו כן, ישנן חברות המספקות שירותי ניהול מוניטין ותפקידן ללוות את לקוחותיהם, לייעץ ולהתמודד עם כל מצב הנוגע לתדמית העסק ברשת.

ניהול מוניטין ומנועי החיפוש

קרדיט: canva

מנוע החיפוש של גוגל, בו נחשפים הגולשים לתוצאות החיפוש, הינו העיסוק העיקרי בניהול מוניטין. מטרתם של כל עסק ופרסונה המעוניינים בחשיפה, להופיע בעמוד הראשון בגוגל, תוך יצירת חשיפה חיובית מוגברת. עם זאת, חשוב לזכור ולשים לב שלעיתים האזכורים בעמוד הראשון בגוגל עלולים להיות שליליים ממגוון סיבות כגון: חוות דעת שליליות, פרסום או אזכורים חדשותיים שליליים, פרסום שלילי הנוצר מפעילות יזומה של מתחרה, אזכורי פסק דין באתרי משפט וכו'. במצב זה, עלול להיגרם נזק רב למותג או לפרסונה, שכן המידע הראשון עליהם שאליו נחשף הגולש הינו שלילי.

ניהול מוניטין נכון מכוון לטפל בדיוק במצבים מעין אלה על ידי שתי פעולות עיקריות:

  • תיקון תדמית שלילית – המטרה לדאוג שהמידע הראשון אליו ייחשף הגולש המחפש מידע על העסק או הפרסונה יהיה חיובי ובכך בעצם לסייע לבניית תדמית חיובית ולהנעת לקוחות פוטנציאליים של עסקים לפעולת רכישה.
  • הדחקת תוצאות שליליות – כאשר בתוצאות החיפוש הראשונות מופיעים אזכורים שליליים, ישנו צורך לדחוף אותם למטה למיקום נמוך יותר ולעמודים נמוכים יותר בתוצאות ובכך להעלימם מעיני הגולש. ניהול מוניטין נכון ייצור מצב בו לא נראים אזכורים שליליים בתוצאות החיפוש.   

צוות סיויפול ממליץ לייחס חשיבות רבה לנושא המוניטין באינטרנט שכן לניהול נכון ישנן השלכות ישירות על תדמית העסק או הפרסונה, על מיצובם, על אופן תפיסת הגולשים אותם ובסופו של דבר על הצלחתם.


*נכתב על ידי צוות סי וי פול מאגרי בידע בע"מ.

*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים.

 *צוות סי וי פול שמח לעזור אבל חשוב לזכור שהאמור אינו מחליף יעוץ משפטי או מקצועי ויש להתייעץ באיש מקצוע.

%d בלוגרים אהבו את זה: