ניהול עובדים – איך עושים את זה נכון

לכתבות נוספות של צוות סי וי פול לחצו כאן

צוות היועצים של סי וי פול הנמצא בהתקשרות תמידית עם מנהלי ומנהלות משאבי אנוש בחברות וארגונים מהמובילים במשק, מציין כי ניתן לראות היום שהדרישות הבסיסיות ממנהלים כבר אינן מתרכזות אך ורק בפן המקצועי, אלא כוללות מאפיינים אישיים, תקשורת בין אישית ואת יכולתם להוביל בצורה נכונה את העובדים. כבר משלבי גיוס מנהלים חדשים, מנסים מנהלי משאבי האנוש והמנהלים הבכירים לאבחן האם המועמד מתאים לתפקיד המוצע לו הן מבחינה מקצועית והן מבחינת אישיות ואופי.

אחת התכונות הבולטות הנדרשות ממנהל כיום הינה היכולת להתחבר עם הצוות אותו הוא מנהל. מנהל טוב יודע לעמוד לצד הצוות, לסייע להם, להיות חלק מהם, אך עם זאת עדיין לדאוג שישמר לו הכבוד המגיע לו מעובדיו כמנהלם.

מנהלים כיום יודעים שעליהם מוטלת האחריות גם לתחושותיהם של עובדיו ולשמירה על המוטיבציה שלהם. על המנהלים לגלות אנושיות, לדאוג לרווחתם של העובדים ולשביעות רצונם ממקום העבודה ומהתנאים להם זכאים, זאת על מנת שיוכלו לשמרם לתקופה ארוכה ועל מנת להימנע מנטישה של עובדים ומהצורך להשקיע זמן ומשאבים בהכשרת צוות חדש.


על המנהל להתעניין בעובדיו וליצור קרבה אישית מידתית המתאימה ליחסי מנהל-עובד ונותנת לעובד הרגשת קרבה למנהל אך עם זאת משמרת את הריחוק הראוי ליחסי עבודה אלה. מנהלים כיום נוטים יותר ויותר לנסות ולהכיר את עובדיהם ולראותם מעבר לכוח עבודה. לרוב קרבה זו באה לידי ביטוי גם בהתעניינות בחייהם האישיים של העובדים, יצירת גיבוש בצוות הכולל גם את המנהל וקיום אינטראקציה עם הצוות לא רק בענייני עבודה במהלך היום.

עוד באחריותו של המנהל לדאוג לקידום המקצועי של הצוות. עליו לוודא כי הצוות עומד ברף המקצועי הנדרש ולשאוף לשמר רמת מקצועיות גבוהה ואף לדחוף את הצוות ולקדמם ולפתחם באופן יזום ככל הניתן.


אנו בסי וי פול נתקלנו לא אחת בסיפורים על מקרים בהם מנהלים חשים מאויימים מעובדים מצטיינים ומוכשרים ועל כן בוחרים לעיתים להקשות עליהם או להכשילם במידה מסויימת. יש לזכור שהצלחה של העובדים היא בסופו של דבר הצלחה של המנהל ולכן אין כל סיבה לנסות ולשים רגל לעובדים, שכן פגיעה בהם יכולה בסופו של דבר להביא לפגיעה בכלל הצוות ובתפקודו. כמו כן, מנהלים המרגישים מאויימים מעובדים המשקיעים ומצטיינים בעבודתם יכולים גם הם להתאמץ ולהשקיע יותר, על מנת לבלוט בין המנהלים ולחתור גם כן לקידום מקצועי נוסף.

לסיכום, ניהול עובדים כיום אינו בנוי רק על פיקוח ועל מקצועיות, אלא גם על הצורך להיות אנושי וקשוב לצוות עליו ממונה המנהל – להיות בוס אך עם זאת גם חבר.*נכתב על ידי צוות סי וי פול מאגרי בידע בע"מ.

*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים.

 *צוות סי וי פול שמח לעזור אבל חשוב לזכור שהאמור אינו מחליף יעוץ משפטי או מקצועי ויש להתייעץ באיש מקצוע.

%d בלוגרים אהבו את זה: